2013 Series Results
2012 Results 2014 Results 2015 Results 2016 Results
Icebreaker Series
1st Gold Tim Hand 1st Silver Simon Yates 1st Crew Carolyn Hand
2nd Gold Allan Gregory 2nd Silver Jon Lee 2nd Crew Shellee Bullous
3rd Gold Lewis Brailsford 3rd Silver Karen Brailsford 3rd Crew Sarah Hallam
Port Series 
1st Gold John Turner 1st Silver Martin Payne 1st Crew Caroline Wilkins
2nd Gold Dale Clarke 2nd Silver Peter Housley 2nd Crew Carolyn Hand
3rd Gold Allan Gregory 3rd Silver Lewis Brailsford 3rd Crew Kerry Sparkes
Starboard Series 
1st Gold Allan Gregory 1st Silver Steve Castledine 1st Crew Caroline Wilkins
2nd Gold Lewis Brailsford 2nd Silver Peter Housley 2nd Crew Carolyn Hand
3rd Gold Martin Payne 3rd Silver Shellee Bullous 3rd Crew Simon Yates
Chad Series 
1st Gold Maurice Wright 1st Silver Allan Gregory 1st Crew Kerry Sparkes
2nd Gold Tim Hand 2nd Silver Shellee Bullous 2nd Crew Simon Yates
3rd Gold John Turner 3rd Silver Steve Green 3rd Crew Carolyn Hand
Sherwood Series 
1st Gold Allan Gregory 1st Silver Steve Castledine 1st Crew Caroline Wilkins
2nd Gold Martin Payne 2nd Silver John White 2nd Crew Kerry Sparkes
3rd Gold Lewis Brailsford 3rd Silver Maurice Wright 3rd Crew Shellee Bullous
Commodores Series 
1st Gold Maurice Wright 1st Silver Lynn Pickering 1st Crew Kerry Sparkes
2nd Gold Simon Yates 2nd Silver Dale Clarke 2nd Crew Shellee Bullous
3rd Gold Steve Green 3rd Silver John White 3rd Crew Paul Pickering
Highcliffe 1 Series
1st Gold John Turner 1st Silver Lewis Brailsford 1st Crew Sarah Hallam
2nd Gold Simon Yates 2nd Silver Steve Green 2nd Crew Shellee Bullous
3rd Gold Kerry Sparkes 3rd Silver 3rd Crew Imogen Pickering
Highcliffe 2 Series
1st Gold Allan Gregory 1st Silver Lynn Pickering 1st Crew Caroline Wilkins
2nd Gold John White 2nd Silver Simon Yates 2nd Crew Carolyn Hand
3rd Gold Tim Hand/Martin Payne 3rd Silver Imogen Pickering 3rd Crew
Summer Series 
1st Gold Phil Dyne 1st Silver Allan Gregory 1st Crew Kerry Sparkes
2nd Gold John Turner 2nd Silver Lewis Brailsford 2nd Crew Kevin Barry
3rd Gold Simon Yates 3rd Silver Steve Green 3rd Crew Megan Clarke
Fore & Aft Series 
1st Gold Rick Walker 1st Silver Terry Smith 1st Crew Paul Pickering
2nd Gold Dale Clarke 2nd Silver Lewis Brailsford 2nd Crew Shellee Bullous
3rd Gold Simon Yates 3rd Silver Steve Castledine 3rd Crew Viv Smith
Frostbite Series
1st Gold John Turner
2nd Gold Martin Payne
3rd Gold Simon Yates
2012 Results 2014 Results 2015 Results 2016 Results